OMALOVÁNKY VELOREX

Vydal Vendy atelier 2018

Devět kreseb zajímavých prototypů i seriových vozítek z družstva Velo doplňuje vyobrazení dvou individuálních přestaveb, vše z pera renomovaného výtvarníka Miroslava Vomáčky. Kresby jsou doplněny stručným úvodním textem z historie výroby a krátkými popisy jednotlivých strojů. Nechybí ani drobné kresby na téma Velorex, které se nevešly na hlavní stránky a stručná vizitka Velorex clubu v AČR

REBURBER č. 13

Zpravodaj Národního technického muzea 13/2016. Vyšlo 30.3. 2016 ISSN 1805-4773

Druhé revidované vydání vyšlo v červenci 2020

Při příležitosti výstavy Velorexů v Národním technickém muzeu v Praze ve dnech 12.4. -16.10.2016 vydalo Národní technické muzeum katalog výstavy ve své řadě Reburber. Publikace pojednává stručně o historii těchto unikátních dopravních prostředků, zmiňuje činnost Velorex clubu v AČR včetně dálkových expedic a podrobně představuje jednotlivé stroje, které byly vystaveny v dopravní hale muzea.

VELOREX - Tělesně vadní do šťastnější budoucnosti

V roce 2010 vyšla výpravná kniha pojednávající o historii i současnosti unikátních dopravních prostředků, které se vyráběly ve v.d. Velorex Hradec Králové. Autorský kolektiv téměř na čtyřech stech stranách provádí čtenáře nejen problematikou vzniku a výroby těchto vozítek, ale také podrobně představuje jednotlivé vyráběné typy i cestovatelskou a spolkovou současnost majitelů těchto strojů. Kniha je dodávána v ozdobném boxu s oboustranným plakátem o rozměru 60 x 100 cm. Pro zahraniční zájemce je k dispozici též anglický překlad na DVD.

Velorex club v AČR Copyright © 2016. All Rights Reserved.