2017

V letošním roce budeme pokračovat ve spolupráci s veteránskými subjekty. Uvidíte nás proto především na srazech historických vozidel. 10. 3. 2017 zahajujeme cyklus přednášek o expedici na Island v Klatovech. Týden nato budeme v Brně na třídenní akci Classic Show. V květnu nevynecháme sraz historiků na závodním okruhu v Mostě, stejně tak jako tradiční sraz veteránů v Praze před sídlem AČR. Budeme ale také na Dětském dnu ve Velvarech a v červnu na setkání historických vozidel na klatovsku. V srpnu se můžete těšit opět na náš sraz "Velorex Rally Soseň"

2016

Rok 2016 jsme zcela podřídili přípravě a realizaci výstavy v Národním technickém muzeu. I tak jsme ale stihli řadu dalších aktivit. Vzpomeňme pomoc s pořadatelskou službou na květnovém srazu historických vozidel v Praze před sídlem Autoklubu České republiky, účast na výstavě historických vozidel "Legendy" v Praze či ukázku Velorexu na "Kladenských dvorcích" při příležitosti vzpomínky na filmovou trilogii "Hvězdy nad syslím údolím". V srpnu jsme pak pořádali tradiční sraz Velorexů v Sosni u Rakovníka. Výsledkem spolupráce s renomovanou modelářskou firmou Eduard je stavebnice modelu tříkolky Velorex 16/350 v měřítku 1/72. Ze stavebnice, kterou lze aktuálně získat v eshopu Eduardu je možné postavit kterýkoli ze strojů, se kterými jsme se zúčastnili Expedice na Island v roce 2015. 

 

Velorexy v Národním technickém muzeu v Praze 

Od 12.4. 2016 do 25.9. 2016 pořádalo Národní technické muzeum v Praze ve spolupráci s Velorex clubem v AČR výstavu vozítek Velorex/Oskar. Vystaveno bylo deset strojů. Kromě sériové produkce ze závodu v Parníku u České Třebové a ze Solnice i některé prototypy z vývojového střediska Doly u Nového Hrádku. Kromě samotných dopravních prostředků byly vystaveny motory, díly a drobné artefakty odkazující na zajímavé období výroby těchto jedinečných vozítek. Výstavou byla završena téměř dvouletá práce členů Velorex clubu v AČR. V průběhu výstavy se také podařilo zrealizovat v budově NTM několik doprovodných akcí, které na výstavu bezprostředně navazovaly. 
Oproti původnímu plánu byla výstava dvakrát prodloužena - celkem o dva měsíce a tak návštěvníci muzea mohli plátěná vozítka vidět v dopravní hale naposledy ještě první adventní neděli 27.11.2016. Výstavní katalog, který NTM k výstavě vydalo, byl zcela vyprodán ještě dříve. Výstava měla široký ohlas mezi laickou i veteránskou veřejností. 

 

Z dalších akcí roku 2016


Velorex club v AČR Copyright © 2016. All Rights Reserved.